Laipni lūdzam Lūznavas pagastā !!!

Noslēdzies jūgendstila tērpu kolekcijas izveides projekts

Noslēdzies jūgendstila tērpu kolekcijas izveides projekts

Logo terpu projekts

Lūznavas pagasta Lūznavas muižas kadriļu deju grupa īstenojusi projektu “Jūgendstila tērpu kolekcija Kadriļu deju grupas radošās darbības nodrošināšanai” (Līguma nr. 19-01-AL15-A019.2202-000010) un pabeigusi darbu pie jaunu jūgendstila tērpu kolekcijas. Līdz ar Lūznavas muižas kadriļu deju grupas divu gadu jubileju pērnā gada oktobrī, tika uzsākta arī Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam atbalstītā projekta “Jūgendstila tērpu kolekcija Kadriļu deju grupas radošās darbības nodrošināšanai” īstenošana. Projektā līdz 2020. gada martam tika paredzēta astoņu vīriešu un astoņu sieviešu jūgendstila tērpu izgatavošana. Nu projekts noslēdzies un pēc tērpu mākslinieces Ināras Apeles skicēm tautastērpu centrs “Senā klēts” izgatavojuši dejotājiem jaunus jūgendstila tērpus. Tērpu gatavošana ilgusi vairākus mēnešus – tērpu darināšanas meistari gan viesojušies pie dejotājiem Rēzeknes novadā, gan arī paši dejotāji devušies uz Rīgu, lai tērpu kolekcija taptu tāda, kāda iecerēta.

Tā kā Lūznavas muiža celta romantiskā jūgendstila arhitektūras stilā, Lūznavas muižas kadriļu deju grupas mērķis ir veicināt ne tikai kadriļu deju popularizēšanu, bet arī ar Lūznavas muižas vēsturi saistīto notikumu un tradīciju popularizēšanu pasākumos, muižas arhitektūras, modes, stila un vides kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, ko vēl sekmīgāk īstenot ļaus arī laikmetam atbilstoša tērpu kolekcija.

Tuvākā iespēja redzēt muižas dejotājus jaunajos tērpos būs 7. martā Rēzeknes kultūras namā – deju kopas “Dziga” un draugu koncertā “Vysapleik tautys brauce” un no 10.marta līdz 30.martam tērpi būs apskatāmi izstādē Lūznavas muižā.