Laipni lūdzam Lūznavas pagastā !!!

Projektu aktualitātes Lūznavas muižā

 Tuvojas noslēgumam Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošās ēkas – šķūņa, atjaunošana. Šķūna atjaunošanas darbi tika uzsākti 2016. gada rudenī un jau gadumijai tuvojoties tas tiks pabeigts un nodots ekspluatācijā.

Atjaunotais šķūnis būs jauna vieta sabiedrisko pakalpojumu un kultūras notikumu īstenošanai – ēku būs iespējams izmantot kā vasaras kino zāli, piknika, radošo meistardarbnīcu, izstāžu, izglītojošu aktivitāšu, koncertu un citu notikumu norises vietu. Šķūņa atjaunošana būs netradicionāls, bet saturiski papildinošs muižas kompleksa teritorijas attīstības papildinātājs un veicinātājs, ļaujot izmantot ne tikai kompleksa kungu māju, bet arī citas ēkas.
Lūznavas muižas apbūves teritorijā esošais šķūnis tika izbūvēts periodā no 1905. līdz 1911. gadam, sākotnēji celts kā malkas šķūni, tā konstrukcija veidota no koka uz betona pamatiem. Šķūņa platība ir 204,4 m2, apbūves laukums 210,8 m2, līdz atjaunošanas darbu uzsākšanai kalpoja kā noliktava un dažādu nevajadzīgu lietu glabātuve. Šķūņa tehniskais stāvoklis bija diezgan slikts, taču vizuāli tas samērā labi iederējās muižas apbūvē.


projektu aktualittes lznavas muiz 2 20171208 1378638771Šķūna atjaunošanas projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) apakšpasākuma 19.2. „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2. „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu atbalsta programmā. Attiecināmā sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas rīcība 2.1. Saglabāts un popularizēts kultūrvēstures, dabas mantojums, uzlabota sabiedriskā infrastruktūra – projekts ”Lūznavas muižas kompleksa ēku revitalizācija” Nr.16-01-AL15-A0192201-000007.

FOTOGALERIJA

Inga Drele
Projektu vadītāja

 

 

 

 

Logo ansamblis bilde