Laipni lūdzam Lūznavas pagastā !!!

25. MARTS – KOMUNISTISKĀ GENOCĪDA UPURU PIEMIŅAS DIENA

25.03Tikai cilvēkam būt
Un atvērtu sirdi turēt,
Kas jūt sava tuvākā sāpes un raizes...
Ja vajag – dalīt uz pusēm gabalu maizes.
Atvērtu atmiņu turēt
Un neaizmirst
Tās daudzās dvēseles...

1949. gada marta nogalē no Latvijas uz plašo Sibīriju izsūtīja vairāk nekā 15 tūkstošu ģimeņu, aptuveni 45 tūkstošus cilvēku. Izsūtīto vidū bija gan bērni, gan sirmgalvji.
Šķiršanās sāpes, bezspēcība pārspēka priekšā, šoks, neaizsargātība, neizpratne, bailes... Iespējams, tieši spēcīgā pārdzīvojuma dēļ 25. marts kļuvis par vienu no latviešu vēsturiskās apziņas stūrakmeņiem. Starp šīm ģimenēm bija arī mūsu pagasta iedzīvotājas Antoņinas Moles ģimene. Lūdzām viņu nedaudz atcerēties tā laika notikumus. Savu stāstījumu uzsāk ar vārdiem- tā sākās Golgātas ceļš....

Aicinam pieteikties būvju īpašniekus vai tiesiskos valdītājus

IMG 5584Sakarā ar Rēzeknes novada pašvaldības būvvaldes 2017.gada 2.marta lēmumu par vidi degradējošiem un cilvēkus apdraudošiem objektiem, Lūznavas pagasta pārvalde lūdz pieteikties līdz 2017.gada 1.jūlijam būvju īpašniekus vai tiesiskos valdītājus, kuras atrodas uz zemes vienībām ar kadastra apzīmējumiem 7868 002 0525, 7868 002 0429 un 7868 002 0361 (blakus bijušajām Lūznavas tehnikuma mācību darbnīcām). Ja noteiktajā termiņā netiks noskaidroti būvju īpašnieki, būves tiks uzskatītas par bezmantinieku mantu, kura piekrīt valstij.

Lūznavas pagasta iedzīvotājus pieņems policijas inspektors

vp logoValsts policija informē, ka turpmāk Lūznavas/Maltas pagasta iecirkņa inspektors Jānis Graudumnieks Lūznavas pagasta iedzīvotājus pieņem katra mēneša pēdējā trešdienā Lūznavas pagasta pārvaldes telpās no plkst.11.15 līdz plkst.12.00. Kontakttālrunis 64603569.

Sociālais dienests informē

Sociālais dienests informē, ka no 09.02.2017. stājās spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā: 5 pantā papildināts, ka ģimenes valsts pabalsts neuzskatīts par ienākumiem. Tas nozīmē, ka sociālais darbinieks, izvērtējot ģimenes materiālo stāvokli, kura pieprasa trūcīgās ģimenes statusu un pašvaldības sociālus palīdzības pabalstus, neņems vērā ģimenes pabalstus (par pirmo bērnu ģimenē 11,38 euro; par otro bērnu 22,76 euro par trešo bērnu 34,14 euro; par ceturto un nākamajiem bērniem 50,07 euro).
37 pantā 3.1 daļā papildināts: "Ja trūcīgas ģimenes (personas) materiālais stāvoklis uzlabojies un tās ienākumi palielinājušies uz darba attiecību pamata vai no saimnieciskās darbības, izņemot autoratlīdzību, ienākumus no nekustamā īpašuma un ienākumus no metāllūžņu pārdošanas, pašvaldības sociālais dienests vienu reizi kalendāra gadā trīs kalendāra mēnešus neņem vērā ienākumus līdz valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmēram no šā ienākuma personai darbspējīgā vecumā, kura uzsākusi gūt ienākumus." (no 01.01.2017. valstī noteiktā minimālā mēneša darba algas apmērs ir EUR 380).

Notika pirmais saimnieču saiets ”Gords, vēl gordoks”

edienu degisteshana517. martā zālē pulcējās pagasta aktīvākās saimnieces. Tas bija pirmais saimnieču saiets ”Gords, vēl gordoks” veltīts Jāzepa dienai. Katrai saimniecei vajadzēja izpildīt mājas darbu- sagatavot un noformēt ēdienu par tēmu- Gavēņa ēdiens. Astoņas saimnieces čakli un ar izdomu veica šo uzdevumu. Ēdieni bija garšīgi, dažādi, gatavoti ar mīlestību un fantāzijas piedevu.
Saimniece Valentīna Catlakša piedāvāja salātus Olivje, un pīrādziņus Kāpostiņš, Stanislava Stikute pasniedza Marinētas bietes, Lilita Urža – Sudraba kartupeļus ar burkānu salātiem, Ingrīda Ciganska uzmeistaroja ruleti – Gavēnis klāt, Ludmila Vasarāja- Gavēņa Vinegrets, Lidija Ivenkova sarūpēja Asorti- garšas kārpiņām,
Lūcija Spriņģe sacepa Ābolu –ķirbju smalkmaizīti, Vilhelmīne Draule galdā lika karstu Dārzeņu sautējumu.
Novērtējot ēdienus pēc noformējuma, garšas īpatnībām un atbilstības tēmai, žūrija vienojās par 1. vietas piešķiršanu V.Catlakšai (Olivje), 2.vietas piešķiršanu – I.Ciganskai (Gavēnis klāt) un 3. vietas piešķiršanu – V. Draulei (Dārzeņu sautējums).
Vēl tika piešķirta “Skatītāju un garšotāju simpātijas” balva- L.Spriņģei (Ābolu –ķirbju smalkmaizīte).